"Úgy néztem magamra mindig,
ahogy csodára nézni illik,
csodára, az ember fiára,
kezeire, nyírott hajára."

Hogyan működik?

"A gondban lévő ember segítésének egyik legjobb módja egyszerűen vele lenni."

A nonverbális pszichoterápiák egyike a  művészetterápia.  Foglalkoztató ,- vagy szocioterápiákhoz sorolják, melyből következik, hogy csoportosan végzett tevékenységként tarják számon. De, persze ez sem kőbe vésett szabály, mert létezik egyéni terápiás forma is. Kiegészítő terápiaként alkalmazzák, más terápiákkal együtt, de sokszor olyan esetekben nyújt segítséget amikor más módszerek hatástalanok.
Mi történik egy ilyen foglalkozáson?
Ha valaki bekukkant, vagy kandi kamerát helyez el abban a helységben ahol képzőművészet-terápiás foglalkozás zajlik, a következőket láthatja: megtévesztésig hasonlít a helyzet egy kreatív foglalkozásra, rajz szakkörre vagy bármi hasonlóra. Itt is emberek ülnek ( többnyire), és az esetek többségében rajzolnak, festenek, vagy más technikával alkotnak...
De, akkor mi a különbség egy rajz óra és egy terápiás óra között?
A különbség a pszichológiai háttértudás és bánásmód tekintetében mutatkozik meg:
a szükségletek és a képességek felismerése, a megfelelő fokozatosság a módszerre tanításban és a módszer gyakoroltatásában, az élmények megértése, megszólaltatása, a feldolgozás módja, a folyamat illeszkedése más terápiás behatásokhoz. 
A művészetterapeuta számára is kell a pszichopatológia, a kórképek ismerete, kell tudni kezelni a terápiák során gyakori kríziseket, kerülni kell a páciensek, illetve kliensek felesleges meghiúsulásait, kell tudni konfliktusokat megelőzni és megoldani stb.
A művészetterápiában is - mint minden más pszichoterápiában – a „művészet” az, ha a terapeuta megtalálja az ösztönzés, bátorítás, tanítás módszereit és megfelelő lépéseit. Ez az, amit a különböző képzési rendszerek tanítanak.Művészetterápiát nem kell feltétlenül művésznek végeznie, de általában valamilyen aktív művészeti tapasztalat alapján szereznek képzettséget, és végeznek ilyen munkát. 

Elérhetőség, információ:

gyzsurmi@gmail.com

 http://www.facebook.com/BelsoKertKepzomuveszetTerapia